Przepisy

fala

Inspiruj się i gotuj!

Kreatywne kanapki dla dzieci

Potrzebne składniki:

Zabawne kanapki to trochę radości dla każdego – ale dla rodziców podwójnie, bo najpierw mamy frajdę podczas ich przygotowania, a potem patrzenia na reakcję dzieciaków. Podrzucamy garść pomysłów na kreatywne kanapki dla dzieci! Będą doskonałe by rozpocząć dzień z uśmiechem. A jeśli szukacie deseru, koniecznie sprawdźcie przepis na kulki z bakaliami czy tort kokosowy!

Kolorowe warzywa

Kreatywne kanapki są urocze nie tylko dzięki kształtom, ale też żywym kolorom! Co możemy wykorzystać, żeby uzyskać najfajniejsze kolory? Oczywiście warzywa i owoce! To świetny sposób, żeby przemycić do diety dziecka trochę zdrowych produktów. Pociecha nawet nie zauważy, że zjadła marchewkę – przecież były to włosy klauna!

Pogłówkuj chwilę i kreatywne kanapki gotowe

Masz pomysł na kanapkę? Zastanów się jakie elementy będą Ci potrzebne, a później który produkt spożywczy możesz wykorzystać. Jako czarne elementy swietnie sprawdzą się oliwki, które możesz pociąć w wybrane kształty. W wersji na słodko będą to borówki. Jak wykonać rzodkiewkowe myszki ze zdjęcia powyżej? Jedną rzodkiewkę pokrój w plasterki, które wykorzystasz jako uszy. Umieść je w rzodkiewce poprzez zrobienie nacięć w dwóch miejscach. Oczy zrobisz z ziarenek pieprzu, które przed zjedzeniem należy… wyjąć 😄 W wersji mniej makabrycznej użyj barwika spożywczego i wykałaczki. Na koniec nie zapomnij o tym, by nie odcinać rzodkiewkom całych ogonków – w końcu myszki muszą mieć nosek!

Dodaj do ulubionych

Lista zakupów

Wyczyść listę

Udostępnij

Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *