Włoskie „uno spaghetti” oznacza sznureczek i idealnie określa kształt tego makaronu. Makaron spaghetti do Włoch trafił w IX wieku, ale jego historia jest o wiele dłuższa. Są dowody, że makaronem spaghetti zajadali się Chińczycy już 4 tysiące lat temu.
Choć to nie Włochy są kolebką makaronu, to już danie powstałe z makaronu spaghetti polanego sosem stało się kulinarnym symbolem Włoch. Spaghetti można przygotować na wiele sposób.
Najpopularniejsze to klasyczne, czerwone bolognese, gdzie głównymi składnikami są mielone mięso wołowe, pomidorowa passata, cebula i marchew. Równie popularna jest carbonara, co po włosku znaczy węgiel. Nazwa myląca, ponieważ carbonara zrobiona na bazie jajka, parmezanu, boczku i pieprzu jest sosem białym. Danie to upodobali sobie szczególnie górnicy i może stąd ta nazwa.
Jednym z najszybszych dań świata jest aglio e olio. Jest proste jak sznurek😉, a czas przygotowania to jedynie 9 minut. Potrzebujesz, oprócz rzecz jasna makaronu, czosnku, papryczki chili, parmezanu i oliwy. To właśnie dobrej jakości oliwa jest sekretem tego dania i nadaje mu wyjątkowy smak.
Niezależnie od tego na jaki sos się zdecydujesz, pamiętaj, aby makaron ugotować w dużej ilości osolonej wody, bez przykrycia. Dobrze ugotowany makaron powinien być al dente, czyli lekko miękki, ale nadal jędrny.
Dodaj do ulubionych
Brak komentarzy
Komentowanie jest wyłączone